Alıntı

Toplumsal hayat bizi doğadan kopardı, onunla yeniden bütünleşmek zorundayız. “Ağaca sarılan hippi” imajını kastetmiyorum, onda yanlış bir şey yok da, demek istediğim, bir psikolojik ve ruhsal evrimin çok gerektiği. Şimdiki hayat tarzımızla ilgili en büyük sorunun ruhsallık eksikliği olduğunu düşünüyorum…

Julian Goldberger ("Şahin"in yönetmeni)

Hakkımda

Sinema yazarı, senarist, kısa film yönetmeni... 

1966, Ladik doğumlu. Samsun Anadolu Lisesi'ni bitirdi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden ayrıldı. 1989'da Sinema Gazetesi’ne girdi, onun yayın yönetmenliğini dört, kardeş yayın organı Antrakt’ınkini iki yıl sürdürdü, bu dergilerde eleştirileri ve -özellikle endüstri analizi konusunda- sinema yazıları yayımlandı. Güneş, Yeni Şafak, Filmartı, Sinema gibi gazete ve dergilerde, Turkiyeonline, Sinefil gibi sitelerde yayımlanan yazıları Açık Gazete'de devam ediyor. 

1995'te çekilen TV filmi “Ay, Işığında Saklıdır”ı ertesi yıl “Karışık Pizza” (Uygar Şirin’le birlikte) ve 1999’da yapılan “Salkım Hanımın Taneleri” (Etyen Mahçupyan’la birlikte) izledi. Bu çalışma Ankara Film Festivali'nde En İyi Senaryo Ödülü'ne değer görüldü. 

“Bir Senaryo Yazmak” köşesi Sinema ve Filmartı dergilerinde 4 yıl kadar devam etti, senaryo yazma tekniklerini ele alan bu yazılar 2008 Temmuz’unda kitaba dönüştü. 2000 yılında özel bir kurumda senaryo yazım teknikleri üzerine 2 atölye çalışması (work-shop) düzenledi. 2003'te Akademi Hayat'ta, 2013'te Bahçeşehir Üniversitesi'nde senaryo kursu verdi. 2015'te Antalya'da özel bir kurumda ve Çanakkale'de 18 Mart Üniversitesi'nde atölye çalışması yaptı.

İlk romanı “Uçurum” 2017'de yayımlanacak. "Hayat Bana Güzel" isimli ilk uzun metraj filminin çekim hazırlıkları halen devam ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder